Najlepsze pozycje wydawnicze pod choinką

W dzisiejszych czasach znalezienie ciekawego prezentu dla bliskiej osoby jest utrudnione, w końcu w sklepach mamy dostęp do wielu artykułów, ciężko niekiedy zdecydować się na konkretny. Wiele zależy od tego, kim jest osoba obdarowywana, jednak właściwie dla każdego człowieka można znaleźć ciekawą książkę, która będzie związana z jego zainteresowaniami. Jednak w jaki sposób wybrać pozycję wydawniczą, aby okazała się ona strzałem w dziesiątkę?

Nie tylko bestsellery

Wybierając się do stacjonarnej księgarni w okresie przedświątecznym często decydujemy się na zakup książki pod choinkę, która cieszy się największą popularnością wśród klientów. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku osoby zainteresowanej literaturą wyższych lotów. W rankingach często przodują następujące pozycje:

  • kryminały/thrillery
  • biografie znanych osób
  • książki kucharskie
  • fantastyka.

Oczywiście tego typu książki są z pewnością fascynujące, jednak niekoniecznie przypadną do gustu miłośnikom klasyki. Ta z kolei jest coraz rzadziej wydawana, bowiem jest mniej przystępna dla osób, które czytają rzadko. Na szczęście nie tylko standardowe księgarnie stacjonarne są miejscem, w którym zakupimy książki pod choinkę.

Najlepsze okazje cenowe

Zakupy w księgarniach stacjonarnych nie zawsze się opłacają, znajdziemy tam bowiem ceny narzucone przez wydawnictwo. Oczywiście, w okresie przedświątecznym zdarzają się ciekawe okazje, np. zakup 3 książek w cenie 2, wówczas możemy znaleźć coś ciekawego. Jednak jeśli prezenty planujemy zakupić z wyprzedzeniem, to lepiej rozejrzeć się w internecie, ten jest pełen ciekawych księgarni, które oferują atrakcyjne promocje, praktycznie przez cały rok. W takim miejscu musimy się liczyć z wydłużonym czasem oczekiwania na przesyłkę, wynoszącym do kilku dni, termin ten może się dodatkowo wydłużyć w okresie przedświątecznym kiedy to kurierzy mają wiele paczek do rozdysponowania. Można także spróbować szczęścia w stacjonarnych dyskontach książkowych, do których trafiają niesprzedane nadwyżki wydawnicze. Dyskont oferuje ceny niezwykle atrakcyjne, dlatego jest to idealne miejsce, aby znaleźć ekonomiczny prezent dla bliskiej osoby. W takim miejscu oferta jest niezwykle szeroka, obejmuje zarówno literaturę piękną, polską i zagraniczną, jak i pozycje tematyczne, kryminały, horrory, reportaże czy albumy. Niestety, jedynie mieszkańcy większych miast mogą się cieszyć ze stacjonarnych dyskontów, w małych miejscowościach są rzadko spotykane. Warto jednak pamiętać, że przeważnie udostępniają one również sprzedaż internetową, dostępną dla mieszkańców całego kraju.