Prezent na Mikołaja dla dzieci

Szukając idealnego prezentu dla najmłodszych….

W dzisiejszych czasach kiedy dzieci mają dosłownie wszystko – wybór corocznego prezentu mikołajkowego stanowi nie lada wyzwanie. Sklepowe półki co prawa, aż się uginają od nadmiaru interaktywnych zabawek, gigantycznych pluszaków, zdalnie sterowanych samochodów, zestawów narzędzi, sanek rowerków i mnóstwa innych zabawek. Skąd jednak mamy mieć pewność, że kupując bardzo drogą i modną zabawkę trafimy w gust malucha lub starszego dziecka, i będzie ono się nią chętnie bawić, a nie porzuci w kąt? Co gorsza może okazać się, że dziecko ma już bardzo podobną rzecz.

Aby nie popaść w prezentową pułapkę zastawianą na nas co roku przez sklepy warto pomyśleć nad idealnym uniwersalnym i ponadczasowym upominkiem, który nigdy nie wychodzi z mody. Taki prezent na Mikołajki dla dzieci może stanowić książka.

Poniżej przedstawiono najważniejsze zalety obdarowywania dzieci książkami:

  • Czytanie rozwija w dzieciach wyobraźnię oraz uczy wrażliwości i empatii dla otaczających nas ludzi oraz świata.
  • Dzięki książkom dziecko uczy się poprawnych zasad pisowni oraz ortografii, a także zdecydowanie wzbogaca swój zasób słownictwa – dzięki temu dziecko będzie także lepiej czytać w szkole, a co za tym idzie odnosić większe sukcesy edukacyjne.

Czytanie pomoże także rozwijać w dziecku pasje i zainteresowania w wybranych przez nie dziedzinach. Książka to spaniały łącznik pomiędzy dzieckiem, a jego bardzo często zapracowanymi rodzicami. Dzięki wspólnemu czytaniu mogą oni spędzić czas razem i w wyjątkowy sposób zbliżyć się do siebie, a po zakończonej lekturze porozmawiać na ważne, poruszane w książce tematy.

Obdarowując dzieci książkami możemy w prosty oraz spontaniczny sposób rozpalić w nich miłość do książek – co stanowi zdrowe i pożyteczne hobby.
Dzięki dobrej książce dziecko będzie w stanie ,,przenieść się” w świat jej bohaterów oraz zaprzyjaźnić z nimi po to, aby móc jeszcze lepiej wczuć się w sytuację innych ludzi, dzielić z nimi różne skrajne emocje od łez, smutku i współczucia do radości oraz serdecznych wybuchów zdrowego śmiechu – to wszystko jeszcze bardziej przyczynia się do kształtowania w dziecku wrażliwości na otaczający świat.

W wielu przypadkach czytanie książek działa na dziecko terapeutycznie – pomaga pozbyć się leków oraz stresu, uczy przeżywać emocje oraz pozwala dziecku poczuć się ważne i wyjątkowe dla rodzica,który czytając – daje swojemu dziecku to co najlepsze i najcenniejsze – wspólny czas. Obdarowując dzieci książką dajemy mu także potężną broń przeciw uzależniającym wynalazkom najnowszej technologii – takim jak tablety i telefony komórkowe. Książka może stać się najlepszym przyjacielem naszego dziecka – co jest zdecydowanie bardziej pożyteczne oraz zdrowsze od wielogodzinnego przesiadywania przed ekranem komputera lub tableta.